Kiskőrös, Kecel, Soltvadkert, néha aranyháromszögként is szerepel a nem túl jó szándékú írásokban. Gyakran az irigység és a rosszindulat motiválja az újságírókat, amikor térségünkről írnak. Ezen írások lényege: Gazdag térség, mert borhamisítók, zugpálinkafőzők, munkásokat kizsigerelő „kulákok”, stb. vagyonelkobzást és börtönt érdemelnek, sőt akár kötelet.
Nézzük a tényeket: A térségben sok a gyenge homokos termőföld, ezért az itt élőknek szorgalmasabbaknak, és leleményesebbnek kellett lenniük, hogy megéljenek, mint a jobb adottságú térségek lakóinak. Ezen adottságok miatt terjedt el a szőlő és gyümölcstermesztés is. Az ország legnagyobb hegyközsége a soltvadkerti! Amennyivel nagyobb a többinél kb. annyival több itt a borral történő szabálytalanság. A gépesítés, a leleményesség, a szorgalom, a bátor vállalkozások, valóban több pénzt is hoztak, az itteni bankszámlák minden bizonnyal magasabbak lettek az átlagnál. A gerjesztett indulat motiválhatta a döntéshozókat: hagyjuk veszni a pénzüket, ne segítsünk! Más magyarázatot – egyenlőre nem találok - a takarék ügyre. Ketté kell ugyanis választani a történteket: A takarék bajba jutásának okát, ezzel sokan foglalkoznak, a másik fele a bajban lévő bank kormányzati cserbenhagyása, na erről keveset hallani. Más Bankok megmentésére százmilliárdokat fordítottak Magyarországon és jelenleg is ezermilliárdokat Európában. Miért pont Soltvadkert és vidékének nem jutott néhány milliárd (kölcsönként). Ha egyenesbe jut a takarék néhány év alatt kitermelte volna! Ez történt az OTP-vel is pár éve, több százmilliárdot kapott! Ezzel szemben gyenge magyarázkodás a kormányzati részről: „Az államnak ez nem feladata” Eddig az volt, Európában most is az? Akkor Magyarország miért kért és kapott engedélyt az Úniótól? MTI hír ez év márciusából:
„Jóváhagyta az Európai Bizottság, hogy Magyarország június 30-ig meghosszabbítsa azt a programot, amely a bankok támogatására, feltőkésítésére szolgál.
Az Európai Unió végrehajtó testülete azzal indokolta döntését, hogy a 2009-ben indított program összhangban van a nemzetközi gazdasági válság miatt átdolgozott uniós állami támogatási szabályokkal.”
A bankmentésre szolgáló keretből jelenleg is több százmilliárd forint áll rendelkezésére a kormánynak!
Úgy tűnik, az itt élők nem segítséget, hanem „vagyonelkobzást” érdemeltek.
Inkább visszaadják a bankmentésre kapott pénzt az Úniónak, de mi azért legyünk hálásak, ha az önkormányzat megkapja a pénzét. És a részjegyesek pénze? Nekik mi a bűnük? Sokuknak egy élet munkája veszhet el! A rosszindulat diadala, az aranyháromszög átka!